Mano bendruomenė

Mano bendruomenė

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Junior Achievement Lietuva inicijuotame finansinio raštingumo stiprinimo projekte „Mano bendruomenė“ dalyvavo 10 atrinktų Lietuvos mokyklų, 1000 mokinių, 2500 tėvų, bendruomenių narių, 44 pradinio ugdymo mokytojai. Tarp jų ir keturi Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos pradinių klasių mokytojai (Valerija, Lauras, Rasa, Rasmuta), kurie dalyvavo mokymuose, po to ir patys aktyviai dalijosi gerąja patirtimi su mokyklos, šalies, užsienio pedagogais.
Progimnazijoje finansinis raštingumas integruotas į mokomuosius dalykus, naudoti tiek popieriniai, tiek elektroniniai pratybų sąsiuviniai, skirtos užduotys skaitmeninėse mokymosi aplinkose, išbandytos ir įsisavintos išmaniųjų mokymosi priemonių galimybės, organizuoti patirtinio mokymosi užsiėmimai, vykdyti projektai: „Tėvai mokykloje“, „Pyragų diena“, „Kaziuko mugė“, „Mano taupyklė“, „Jaunasis finansininkas“, „Mano ūkio priežiūra“, „Finansinio raštingumo diena“.
Finansinio raštingumo stiprinimo programa „Mano bendruomenė“ jos dalyviams – pradinių klasių mokiniams – suteikė unikalią galimybę susipažinti su savo bendruomenėje veikiančiomis įmonėmis ir organizacijomis, ten dirbančių žmonių profesijomis, įgyti patirties, kaip gaminti produkciją, kaip valdyti darbo našumą, gauti atlyginimą ir sumokėti mokesčius, o svarbiausia – sužinoti, iš kur atsiranda pinigai ir kaip jie keliauja bendruomenėje.
Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos pradinių klasių mokiniai su savo mokytojais Tarptautinę vaikų gynimo dieną nuotoliniu būdu dalyvavo baigiamojoje projekto „Mano bendruomenė“ šventėje, kuri vyko Vilniuje Valstybės pažinimo centre. Visus šventės dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

dav_vivi