Informatika pradiniame ugdyme

Informatika pradiniame ugdyme

Radviliškio V. Kudirkos progimnazijos pradinukai dalyvauja projekte „Informatika pradiniame ugdyme“. Šis projektas yra subūręs net 100 mokyklų iš 51 savivaldybės. 2018 m. prasidėjo projekto II etapas ir jis tęsiasi iki šiol.
IT yra integruojamos į įvairius mokomuosius dalykus. Taigi dauguma pradinių klasių mokinių per matematikos, lietuvių kalbos ir pasaulio pažinimo pamokas jau išbandė algoritmus, mėgino patys programuoti, naudodamiesi edukacinėmis bitėmis-robotais „BLUE-BOT“, žaidė programavimo žaidimu „CodyRoby“, žaidimais „Pinigėnai“, „Scratch“, „Code Monkey“ „Burbulų matematika“, „Lietutis“, „Bebras“ ir daugeliu kitų. Pradinukai dažnai naudojasi internetinėmis svetainėmis: „Išmanieji robotai“, „Informatika pradiniame ugdyme“, „ePeliukai.lt,“, „LearningApps.org.“, kuriose gausu įvairių mąstymo užduočių, žaidimų, galimybė naudotis piešimo programomis. Mokyklos ketvirtokai jau išbandė QR kodo nuskaitymo programą, kuria mokėsi animuoti žodžius.
Šiais metais pradinių klasių mokiniai mokosi dirbti nuotoliniu būdu su Microsoft Teams programa.
Dažnas svečias pamokose – kompiuteriai. Galime pasidžiaugti, jog pradinių klasių mokiniai turi galimybę pamokų metu naudotis planšetiniais kompiuteriais, todėl reikiamą informaciją randa ne tik knygose, enciklopedijose, žinynuose, bet ir internetinėje erdvėje, Eduka klasės ištekliais-užduotimis, vadovėliais, o tai daro mokymąsi patrauklesnį, prieinamesnį, linksmesnį. Kompiuteriais naudojamės mokymosi tikslais, bet ir kasmet šaunus būrys informacinių technologijų mėgėjų dalyvauja informatikos ir informacinio mąstymo konkurse „Bebras“, piešinių konkursuose bei nuotolinėse konferencijose.