eTwinning
Projektai

eTwinning

eTwinning projektas “LIFT“ (Learning in Future Technology)

Tikslas: pagilinti anglų kalbos ir darbo su IT įgūdžius, supažindinti mokinius su skirtingomis kultūromis ir tradicijomis, išmokti bendrauti ir bendradarbiauti tarptautinėje komandoje.

Kiekvienos projekto partnerės mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojų, atliks veiklas pagal numatytą veiklų planą:

Mokiniai:

  • susipažins naudodami Wakelet.com programėlę;
  • Naudodami StoryboardThat.com įrankį, kurs komiksus;
  • Kurs projekto logotipus ir aktyviai dalyvaus logotipo, geriausiai atitinkančio projekto idėją, rinkimuose;
  • Pasveikins vieni kitus, sukurdami Kalėdinius atvirukus su Canva programėle;
  • Bendradarbiaudami mišriose grupėse, kurs užduotis su LearningApps.org įrankiu;
  • Dalyvaus nuotoliniuose susitikimuose per Cisco Webex platformą;
  • Integruos įvairių dalykų žinias interaktyviuose žaidimuose, konkursuose;
  • Dalyvaus nuotolinėse integruotose anglų kalbos pamokose, forumuose;
  • Mokysis šalių partnerių nacionalinių dainų, šokių, žaidimų;
  • Reflektuodami gebės įsivertinti savo indėlį projekte.

Mokytojai:

  • Koordinuos projektą, dalinsis idėjomis ir gerąja patirtimi;
  • Aktyviai bendraus ir bendradarbiaus su projekto partneriais socialiniuose tinkluose ir eTwinning puslapyje;
  • Bendradarbiaudami su kolegomis, integruos veiklas į mokomuosius dalykus;
  • Konsultuos ir padės mokiniams įvairiose veiklose;
  • Viešins projekto veiklą mokyklos oficialiame puslapyje bei spaudoje.

Mokinių amžius: 11-15 m.; dalyvauja 6b, 6c ir 8a kl. mokiniai

Pagrindinės kompetencijos: komunikavimo, pažinimo, socialinė, iniciatyvumo ir kūrybingumo, skaitmeninė.

Dalykai: užsienio kalbos, IKT, geografija, dailė, muzika

5 eTwinning projektams įteikti nacionaliniai ir Europos kokybės ženkleliai už:

  • Pedagoginį novatoriškumą;
  • Integraciją į ugdymo turinį;
  • Mokyklų partnerių bendradarbiavimą;
  • Technologijų taikymą;
  • Pasiektus rezultatus.

NKŽ (nacionalinis kokybės ženklelis) suteikiamas mokytojams, kurie vykdo puikius projektus programoje „eTwinning“, ir jis parodo, kad projektas pasiekė tam tikrą kokybės standartą.

Mokiniai gali gauti mokinio kokybės ženklelį, jų mokytojui pelnius NKŽ. Tai paskatinimas mokiniams tęsti dalyvavimą ir veiklą programoje.

Europos kokybės ženklelis – tai viešas pripažinimas mokyklai už jos pasiryžimą siekti kokybės ir atvirumo europinio bendradarbiavimo veikloje.

     

STEM ir demokratija

2019 metais anglų kalbos mokytoja metodininkė Gitana Gecienė teikė paraišką dalyvauti „eTwinning“ kontaktinio seminaro „STEM ir demokratija“ Graikijoje projekte. Projekto tikslas – sudaryti palankesnes sąlygas mokiniams formuoti visuminį pasaulio vaizdą, skatinti domėjimąsi STEAM mokslais, gerinti pasiekimus, ugdyti kūrybiškumą, bendradarbiavimo ir komunikavimo kompetencijas, pagarbą gamtai. Tarptautinis seminaras vyko Patroje, trečiajame pagal dydį Graikijos mieste. Į renginį susirinko mokytojai ir dėstytojai iš dvylikos šalių. Mokytoja Gitana kartu su kolegomis iš Graikijos, Italijos, Danijos, Vokietijos ir Portugalijos dalyvavo įvairiose veiklose, dalijosi patirtimi, sėmėsi žinių bei idėjų. Mokytoja turėjo puikią galimybę palyginti įvairių šalių švietimo sistemas, pasidžiaugti mūsų mokykloje vykdomos STEAM programos pasiekimais.

Grįžusi iš Graikijos, mokytoja Gitana kartu su geografijos mokytoja metodininke Jūrate Kanišauskiene įgyvendino Geocaching projektą. Geocaching, kaip mokomasis žaidimas, yra puiki priemonė STEAM aktyviai veiklai plėtoti. Jo metu mokiniai, naudodamiesi anglų kalbos, geografijos, gamtos mokslų, IT, matematikos žiniomis bei galimybėmis, ieško paslėptų netikrų lobių. Žaidėjai, naudodamiesi vietovės planu, atlieka įvairias mokomąsias užduotis, aktyviai įsitraukia į komandinį darbą, bendradarbiaudami patiria sėkmę.

Vykdomi projektai

 

2021-2022 m. m. vykdyti du eTwinning projektai: „EXCEED“ (EXtroverted CollaborativE Education) ir „ABC – Read with me!“

„EXCEED“ projekto tikslas – išmokti mokytis bendradarbiaujant tarptautinėse komandose. Už pedagogines inovacijas ir kūrybiškumą, anglų kalbos dalyko integraciją į ugdymo turinį, bendradarbiavimą bei technologijų taikymą projektas įvertintas nacionaliniu kokybės ženkleliu (NKŽ). Projektą vykdė anglų kalbos mokytoja Danguolė Valavičienė ir 12 mokinių.

„ABC – Read with me!“ projekto tikslasskatinti vaikus skaityti knygas, lavinti skaitymo įgūdžius ir ugdyti kalbinius gebėjimus. Projektą vykdė pradinių klasių mokytojos – Vilija Skvarnavičienė, Loreta Sokienė, Valerija Kauklienė, anglų kalbos mokytoja Danguolė Valavičienė ir 1s, 4a, 4b klasių mokiniai. Projektas įvertintas NKŽ už pedagogines inovacijas, kūrybiškumą, dalykų integraciją į ugdymo turinį bei technologijų taikymą.

 

2022-2023 m. m. pradėti du eTwinning projektai: „LEARNT“ (Lets drEAm ouR commoN fuTure“). Projekto tikslas – mokinių kūrybiškumo, kalbinių ir skaitmeninių kompetencijų  ugdymas. Atlikdami projekto veiklas, mokiniai svajos apie ateitį.

„EYE in the school Library“  – European Year of Youth in the school library.

Projekto tikslas – vertybinių nuostatų, pilietiškumo bei kūrybiškumo ugdymas bei lavinimas.

Projektus vykdo pradinių klasių mokytojos Vilija Skvarnavičienė, Loreta Sokienė, anglų kalbos mokytoja Danguolė Valavičienė ir 2s, 1p ir 8-ų klasių mokiniai.

Džiaugiamės tarptautiniu įvertinimu!!!
Pradinių klasių mokytojų Vilijos, Loretos S., Valerijos ir anglų k. mokytojos Danguolės vykdytas projektas „ABC – Read with me!” įvertintas aukščiausiu eTwinning apdovanojimu – tarptautiniu kokybės ženkleliu. Valio!

DŽIAUGIAMĖS IR SVEIKINAME 😊

Rugpjūčio 29 dieną Vilniuje, viešbutyje „Courtyard“, susirinko apie 150 mokytojų bei mokyklų vadovų iš visos Lietuvos. Renginyje išdalinti programos „eTwinning“ nacionaliniai apdovanojimai: nacionaliniai kokybės ženkleliai, nacionalinio konkurso „Geriausias Lietuvos „eTwinning“ projektas 2023” ir „eTwinning“ mokyklų 2023 – 2024“ ženkleliai.
Šiame renginyje anglų kalbos mokytojai Danguolei Valavičienei, pradinių klasių mokytojoms Vilijai Skvarnavičienei ir Loretai Sokienei įteikti ne tik nacionaliniai kokybės ženkleliai už kokybiškai vykdytus projektus, bet ir„eTwinning“ mokyklos 2023 – 2024“ ženklelis. Tai – visai mokyklos bendruomenei svarus bei įpareigojantis įvertinimas.
Smagu pasidžiaugti, kad anglų kalbos mokytojos Danguolės vykdytas projektas „LEARNT (Lets drEAm ouR common future)” pateko tarp trijų geriausių projektų 12 – 15 metų mokinių amžiaus kategorijoje (paraiškų ženkleliui gauti buvo pateikta virš 1000) ir laimėjo konkurse „Geriausias Lietuvos „eTwinning” projektas 2023”.
Nuoširdžiai džiaugiamės tokiu įvertinimu ir dėkojame visiems mokiniams, kurie dalyvauja veiklose.

„eTwinning“ projektai mokykloje

2023 – 2024 m.m. anglų kalbos mokytoja Danguolė Valavičienė, pradinių klasių mokytojos Vilija Skvarnavičienė ir Loreta Sokienė vėl įsijungė į tarptautinių projektų veiklas. 7-8 klasių mokiniai aktyviai pradėjo projekto ALTERER (ArtificiaL inTElligence foR Educational puRposes) veiklas. Projekto tikslas – DI panaudojimo galimybės pamokose.

Projekto „Joyful Reading Club“ pagrindinė idėja – skaitymo ir rašymo gebėjimų bei socialinių įgūdžių lavinimas, kūrybiškumo ugdymas įvairiose pradinių klasių mokinių veiklose.

Virtualus kalėdinis susitikimas

Gruodžio 15 d. pavakarę tarptautinio „eTwinning“ projekto ALTERER nariai susitiko nuotolinėje anglų kalbos ir IT pamokoje. Kiekvienais metais prieš Kalėdas projekto dalyviai susitinka virtualiai, susipažįsta, pabendrauja, pristato savo šalies kalėdinius saldumynus.

Šio susitikimo metu taip pat pasveikinome geriausio logotipo laimėtoją, o Kahoot žaidimo metu pasitikrinome, ką žinome apie DI.

Ačiū 7-8 klasių mokiniams – Danielai, Vestai, Dignai, Emiliui, Viliui, Gyčiui, Normantui ir Kajui. Mokiniai, bendraudami tarptautinėje „eTwinning“ bendruomenėje, atstovavo savo šaliai ir mokyklai.