• Jubiliejaus-svente-1.JPG
 • Jubiliejaus-svente-2.JPG
 • Jubiliejaus-svente-3.JPG
 • Jubiliejaus-svente-4.JPG
 • Jubiliejaus-svente-6.JPG
 • Jubiliejaus-svente-7.JPG
 • Jubiliejaus-svente-8.JPG
 • Jubiliejaus-svente-9.JPG
 • Jubiliejaus-svente-10.JPG
 • Jubiliejaus-svente-11.JPG
 • Jubiliejaus-svente-12.JPG
 • Jubiliejaus-svente-13.JPG

2018-12-03

Praėjusią savaitę, lapkričio 22 dieną, mūsų progimnazijos mokiniai išsiruošė į Kauno Vinco Kudirkos progimnaziją, kurioje vyko jau tradicija tapęs kudirkaičių organizacijos narių spiečius. Mūsų mokyklos mokinius Kaune šiltai pasitiko kudirkaičių organizacijos vadovė Irena Aleksejenkienė.

 

Kudirkaičių organizacijos spiečius – jau tradicija tapęs renginys. Kiekvienais metais visi, dr. Vinco Kudirkos kultūrines tradicijas puoselėjantys mokiniai ir jų vadovai, susirenka į vieną renginį, kurio metu prisimenamos vertybės, dėl kurių tiek daug kraujo ir prakaito išliejo mūsų tautos laisvės šaukliai. Šiųmetis susitikimas buvo itin prasmingas – mokiniai minėjo 160–asias dr. Vinco Kudirkos gimimo metines. Renginio metu mūsų progimnazijos mokiniai taip pat turėjo galimybę pamatyti, kaip į kudirkaičių organizacijos gretas įšventinami nauji nariai.

Kudirkaičių būreliai Lietuvos mokyklose pradėjo kurtis su išryškėjusia Sąjūdžio banga – 1988–1989 metais. 1989–ieji laikomi kudirkaičių  veiklos pradžios metais, nors pati organizacija oficialiai įregistruota 1995 metais. Taigi mūsų mokykla, kaip dr. Vinco Kudirkos vardą turinti švietimo įstaiga, taip pat prisideda prieš šios organizacijos veiklos. Galima sakyti, kad visos dr. Vinco Kudirkos mokyklos jaučia stiprų tarpusavio ryšį, o tai, kad jis kasmet ugdomas bei puoselėjamas, kuo puikiausiai įrodo tokie renginiai. Po oficialios renginio dalies vykusios narių arbatėlės metu, abiejų mokyklų kudirkaičiai dalinosi savo gerąja patirtimi, pasakojo apie savose mokyklose vykdomus kultūrinius renginius, unikalias mokyklos tradicijas, dalinosi šauniomis idėjomis bei planavo naujas veiklas.

Ekskursija buvo itin turininga, jos metu mokiniai praplėtė ne tik kultūrinį akiratį, bet ir turėjo galimybę susipažinti su rašytinio žodžio istorija. Kauno ir mūsų mokyklos kudirkaičiai aplankė Lietuvos Švietimo muziejų, kuriame jiems buvo surengtas edukacinis užsiėmimas ,,Pasaulio rašto istorija“. Užsėmimo metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su senųjų civilizacijų (šumerų, egiptiečių) rašto ženklais, rašymo technika su žąsies plunksna, rašymo mašinėlė. Mokiniai buvo supažindinti su Brailio raštu, telegrafo aparatu, antrojo pasaulinio karo tekstų šifravimo technika. Įdomiausia edukacinio užsiėmimo dalis buvo tai, kad visas rašymo technikas mokiniai turėjo galimybę išbandyti praktiškai: pamėginti rašyti su plunksna, rašyti su Brailio rašto mašinėle, šifruoti tekstus, rašyti žinutes su telegrafo mašina. Galima sakyti, kad šios ekskursijos metu jaunieji kudirkaičiai prisiminė ilgą rašinio žodžio evoliucijos kelią.

Viso būrelio narių vardu noriu ištarti nepaprastai didelį ačiū Kauno Vinco Kudirkos progimnazijos kudirkaičiams, jų vadovei I. Aleksejenkienei bei mokyklos administracijai už tokį nuostabų renginį.

Kudirkaičių būrelio vadovė Gertrūda Vileikienė

Kudirkaiciai 1   Kudirkaiciai 2

Kudirkaiciai 3

 

lapelis 2PROCENTAI

LIONS2

 lapelis etwining

 baltas korupcija

Tv linija

 

L1

manodienynas

Darni mokykla logo

lapelis erazmus IPU logotipas1

saugok tapatybe

unnamed

 reklaminis skydelis1

1.png7.png8.png1.png4.png5.png
Šiandien137
Iš viso178145
1
Dabar naršo