• Jubiliejaus-svente-1.JPG
  • Jubiliejaus-svente-12.JPG
  • Jubiliejaus-svente-13.JPG

2018-12-01

Lapkričio 23 dieną progimnazijos mokiniai buvo pakviesti į Gražinos pagrindinę mokyklą, kurioje svečiavosi Japonijos meno gerbėja ir žinovė, rašytoja Ilona Ežerinytė. Viešnia ne tik maloniai bendravo su mokiniais, bet ir papasakojo haiku atsiradimo istoriją.

Supratę, koks didžiulis skirtumas tarp lietuvių ir japonų tradicijų ir kultūrų, mes ėmėmės darbo ir įgyvendinome meistriškumo pamokos tikslus. Sužinoję visas subtilybes apie unikalią Japonijos poezijos formą, pagal visas taisykles sukūrėme savo haiku.

Rašytoja taip pat pasidalino mintimis apie savo naujausią knygą ,,Skiriama Rivai“, skatino paauglius labiau domėtis ir skaityti paaugliams skirtą literatūrą ir atiduoti savo balsą kasmetiniuose knygų rinkimuose. Tris dešimtmečius atidirbusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja moteris nuogąstavo, kad paaugliai yra įsprausti į ugdymo programų rėmus ir neturi galimybės pasirinkti jaunimui skirtų knygų.

Susitikimas su žymiu ir labai mielu žmogumi praskaidrino dieną. Iš renginio grįžome sužinoję daug naujų ir įdomių dalykų apie Japonijos kultūrą, istoriją, tradicijas bei išmokę haiku kūrimo paslapčių. Nuoširdžiai dėkojame mokytojai A. Beliajevai už pakvietimą į įdomų susitikimą, na, o rašytojai- už malonų bendravimą bei meistriškumo pamoką.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Erika Liukienė

Haiku 1   Haiku 2