Visa tiesa apie cukrų
2024-01-25

Visa tiesa apie cukrų

7-8 klasių mokiniai dalyvavo integruotame technologijų (mitybos) ir matematikos projekte „Visa tiesa apie cukrų“. Šio projekto metu mokiniai ne tik pagilino matematinius įgūdžius, bet ir įgavo svarbių žinių apie sveiką mitybą. Technologijų (mitybos) pamokų metu mokiniai aiškinosi faktus ir mitus apie cukrų, tyrinėjo maisto pakuotes, kuriose yra cukraus, susipažino su moksliniais tyrimais. Ši veikla padėjo mokiniams ugdyti kritinį mąstymą.

Mokiniai taip pat kūrė plakatus, lygino cukraus kiekį skirtinguose produktuose, skaičiavo, koks realus cukraus kiekis yra populiariuose gėrimuose ir saldumynuose, cukrų svėrė, matavo jo kiekį šaukšteliais ir cukraus kubeliais, pylė į maišelius.

Projekto pabaigoje 6C klasės mokiniai buvo supažindinti su šiuo projektu ir jo rezultatus pristatė pradinių klasių mokiniams. Dabar kiekvienoje pradinukų klasėje yra informacinis plakatas apie cukraus naudą ir žalą sveikatai.