Mokykla paminėjo Sausio 13-osios įvykius
2024-01-14

Mokykla paminėjo Sausio 13-osios įvykius

Sausio 12 dieną mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Pergalės šviesa“. Rytmetis prasidėjo  8.00 valandą, dešimčiai minučių languose buvo uždegtos vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės.  Prisiminėme 1991-ųjų metų sausį, kai vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę, tylos minute pagerbėme žuvusius už Lietuvos laisvę. 8a klasės mokiniai tiesioginės transliacijos metu klausėsi istoriko Aurimo Švedo pamokos iš Vyriausybės rūmų. Buvo aptariami svarbūs Lietuvai ir jaunimui klausimai apie tai, kas yra Sausio 13-oji, kaip ji pakeitė Lietuvos ir Europos istoriją.
Tos pačios dienos vakarą per 40 mūsų progimnazijos 7-8 klasių mokinių dalyvavo Radviliškio rajono jaunimo klubo organizuotame renginyje ,,Patirtis augina”. Buvo įdomu paklausyti G. Liaudansko-Svaro ir A. Alėjūnaitės minčių apie mūsų visų pareigas, laisvę, pomėgius, pasižiūrėti filmą ,,Emilija iš laisvės alėjos”. Taip pat buvo galima pasigaminti apyrankes su Lietuvos valstybės simbolika.