Išbandyta nauja erdvė mokymui(si) ir ne tik
2020-09-14

Išbandyta nauja erdvė mokymui(si) ir ne tik

Rugsėjo 11 dieną vyko atnaujinto Eibariškių parko pristatymo visuomenei šventė „Atviras parkas“. Parke nuo pat ryto vyko edukacijos, integruotos pamokos, kuriose dalyvavo ir mūsų progimnazijos mokiniai. Pirmieji šventinį šurmulį papildė 2N ir 4B klasės ugdytiniai. Kartu su užduotimis ir kelione į/iš parko pradinių klasių mokiniai įveikė net 8 kilometrų atstumą. Aktyviai leisdami laisvalaikį parke mokiniai įveikė iššūkį – naująjį labirintą, mokėsi šokio judesių bei dainų. Atviro jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ parengtas užduotis įveikė ir orientacinėse varžybose dalyvavo 8C klasės mokiniai. Gaivus oras, azartas, adrenalinas kraujyje, staigūs įvykių posūkiai, nematytos stotelės ir originalios užduotys visame maršrute nepaliko abejingų.

Šeštų klasių mokiniai dalyvavo integruotose pamokose, kurias rengė biologijos, geografijos mokytojos. Pirmajame punkte mokytoja supažindino su elgesio parke taisyklėmis bei nurodė kryptį parko žemėlapyje, kaip pasiekti kitų mokytojų pamokas skirtingose parko erdvėse. Prie pelkės stebėjimo bokštelio pasitikusi gamtos mokytoja Vimutė papasakojo apie pelkėse perinčius paukščius, pelkių augalų rūšis, kuriuos patys galėjo pamatyti stebėdami aplinką su žiūronais. Trečiame punkte ant dvi saleles jungiančio lieptelio kartu su geografijos mokytoja Jūrate kiekvienas galėjo išmatuoti ir apskaičiuoti savo žingsnio ilgį. Prie naujojo amfiteatro mokiniai išmatavo ir apskaičiavo aplink augančių medžių amžių, įvardijo ir atpažino skirtingas medžių rūšis pagal šakeles. Džiugi žinia yra ta, kad ateinančią savaitę šias integruotas pamokas, pritaikytas skirtingiems amžiaus tarpsniams, išbandys ir kiti mūsų progimnazijos mokiniai.

Atlikę užduotis patraukėme namo pilni įspūdžių, džiaugdamiesi nauja miesto erdve, kur aktyvaus laisvalaikio bei poilsio galimybių ras kiekvienas.