Ö kaip öko?
2020-11-10

Ö kaip öko?

Jau penktus metus Lietuvoje vyksta vokiečių kalbos savaitė „Ö kaip vokiškai?“, kurią  inicijuoja Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe institutas Vilniuje, Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba, Vokietijos akademinių mainų tarnyba, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai.

Šių metų tema – „Ö kaip öko?“ Pagrindiniai akcentai: tvarumas, ekologiškumas ir kūrybingumas. Visoje Lietuvoje vyko 130 renginių, skirtų vokiečių kalbai ir aplinkosaugos temoms.

Mūsų progimnazijos vokiečių kalbos besimokantys mokiniai taip pat prisidėjo prie šios iniciatyvos. Integruotoje pamokoje-kūrybinėse dirbtuvėse kartu su dailės mokytoja Daiva Šipulskiene ir vokiečių kalbos mokytoja Lolita Ruliene iš panaudotų plastikinių puodelių kūrė pieštukines. Mokiniai „prikėlė“ panaudotus puodelius naujam gyvenimui. Pritaikydami vokiečių kalbos žinias, mokiniai dekoravo savo pieštukines ir vokiškai parašė, kaip jie saugo aplinką.