Virtuali kino  edukacija
2020-10-11

Virtuali kino edukacija

14-asis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas šiais metais keičia formatą – visi festivalio filmai ir renginiai pirmą kartą prieinami visiems Lietuvos žiūrovams internetu. Todėl nieko nelaukę 4b klasės mokiniai, skatinami mokytojos, nusprendė šiais metais registruotis į „Nepatogaus kino” festivalio 2020 edukacinius seansus mokykloms. Festivalio organizatoriai mums padovanojo nemokamą virtualią filmo peržiūrą. Ketvirtokai žiūrėjo filmą „Miela tamsa“ apie mergaitę, susiduriančią su iššūkiais ir sunkumais dėl regėjimo negalios. Po filmo peržiūros vaikai bandė įsivaizduoti save filmo herojės vietoje – užsirišę skarelėmis akis visiškoje tamsoje bandė priimti aplinkos iššūkius, pasitelkdami į pagalbą kitus pojūčius. Ugdydami kritinį mąstymą pokalbyje su kino edukatore vaikai išsakė, kokius jausmus jiems sukėlė šis filmas. Edukacijos pabaigoje ketvirtokai priėjo išvadą, kad regėjimas itin svarbus žmogaus gyvenime ir jį reikia tausoti.