Vinco Kudirkos progimnazija tarp inovatyviausių Lietuvos mokyklų
2020-06-04

Vinco Kudirkos progimnazija tarp inovatyviausių Lietuvos mokyklų

Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos pradinių klasių mokiniai Tarptautinę vaikų gynimo dieną ir vasaros pradžią sutiko labai neįprastai. Kartu su savo mokytojais nuotoliniu būdu dalyvavo baigiamojoje projekto „Mano bendruomenė“ šventėje, kuri vyko Vilniuje Valstybės pažinimo centre. Visus mokslo metus vykęs projektas buvo skirtas pradinių klasių mokinių finansiniam raštingumui ugdyti ir stiprinti. Visus šventės dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.  

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Junior Achievement Lietuva projekte „Mano bendruomenė“ dalyvavo 10 atrinktų Lietuvos mokyklų, 44 pradinio ugdymo mokytojai, 1000 mokinių, 2500 tėvų ir bendruomenių narių. 

Finansinio raštingumo stiprinimo programa „Mano bendruomenė“ jos dalyviams –  pradinių klasių mokiniams – suteikė unikalią galimybę susipažinti su savo bendruomenėje veikiančiomis įmonėmis ir organizacijomis, ten dirbančių žmonių profesijomis, įgyti patirties, kaip  gaminti produkciją, kaip valdyti darbo našumą, gauti atlyginimą ir sumokėti mokesčius, o svarbiausia – sužinoti, iš kur atsiranda pinigai ir kaip jie keliauja bendruomenėje.

Vinco Kudirkos progimnazijos mokytojai integravo finansinį raštingumą į mokomuosius dalykus, naudojo tiek popierinius, tiek elektroninius pratybų sąsiuvinius, skirdavo užduotis skaitmeninėse mokymosi aplinkose, išbandė ir įsisavino išmaniųjų mokymosi priemonių galimybes, organizavo patyriminio mokymosi užsiėmimus, vykdė projektus: „Tėvai mokykloje“, „Pyragų diena“, „Kaziuko mugė“, „Mano taupyklė“, „Jaunasis finansininkas“, „Mano ūkio priežiūra“, „Finansinio raštingumo diena“.

Baigiamosios šventės metu ypač didelio susidomėjimo sulaukė protmūšis. Mokinių buvo klausiama, kas yra bendruomenė, kuo skiriasi poreikis ir noras, kas moka atlyginimą prezidentui, mokytojui, gydytojui, iš kur atsiranda euro monetos, kada verslo įmonės uždirba pinigų, ar užtenka tik gaminti prekes ir siūlyti paslaugas, ar reikia visa tai ir parduoti, kodėl svarbu, kad pinigai judėtų ratu, ar turi įtakos pinigų judėjimo greičiui COVID-19 viruso pandemija, kokių priemonių turėtų imtis įmonės, susidūrusios su karantino sunkumais? Šventės organizatoriai buvo maloniai nustebinti ir sužavėti, jog mokiniai atsakinėjo labai tiksliai, žinojo atsakymus į gana sudėtingus finansinius klausimus. Vadinasi, projektas vyko sėkmingai, mokiniai pagilino žinias apie finansus, pinigus, jų taupymą, pinigų judėjimą. Šiais mokslo metais projektas baigėsi, tačiau rudenį, naujaisiais mokslo metais, jis ir vėl startuos, kviesdamas prisijungti ir kitas Lietuvos mokyklas.

Vinco Kudirkos progimnazijos informacija