Šešioliktasis mokslo festivalis ,,Erdvėlaivis Žemė“
2019-09-16

Šešioliktasis mokslo festivalis ,,Erdvėlaivis Žemė“

Šiemet mūsų progimnazijai teko garbė sudalyvauti jau šešioliktą kartą visoje Lietuvoje organizuojamajame mokslo populiarinimo festivalyje ,,Erdvėlaivis Žemė“. Šio festivalio tikslas – siekti supažindinti mokinius su įvairiomis mokslininkų veiklomis ir, žinoma, skatinti mokinius pasirinkti mokslininko profesiją. Džiugu, kad šiemet festivalio organizatoriai pastebėjo ir mus! Penktadienio popietę Vilniaus universiteto Kauno fakulteto lektorė Jurgita Astrauskienė Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos mokiniams vedė užsiėmimą tema ,,Kaip animacinių filmų veikėjai prabyla lietuviškai?“.

Užsiėmimo metu mokiniams buvo atskleisti filmo vertimo ir įgarsinimo užkulisiai, mokiniai patys turėjo galimybę pasimatuoti šį amatą. Paskaitos metu mokiniai buvo supažindinti su kino vertėjo ir įgarsintojo amatu, įvairiomis kino įgarsinimo technikomis: subtitravimu, dubliažu, akliesiems ir kurtiesiems skirto kino įgarsinimo ypatybėmis. Naudodamiesi specialia vertimo subtitravimo programa, mokiniai savarankiškai iš anglų kalbos vertė ir subtitravo animacinį filmą. Vieni mokiniai stengėsi labai kruopščiai parengti vertimus, kiti rengdami subtitrus improvizavo.  Lektorė J. Astrauskienė pasidžiaugė, kad užsiėmimo metu atsiskleidė ir naujųjų vertėjų talentų. Užsiėmimą baigėme dovanomis lektorei, be to, ir patys nelikome be apdovanojimų. Namo mokinukai parsinešė šusnį neįkainojamų žinių, taip pat gavo ir specialių atminimo dovanėlių.