Pilietiškumo diena, skirta Pasaulio lietuvių metams paminėti
2019-05-17

Pilietiškumo diena, skirta Pasaulio lietuvių metams paminėti

Gegužės 16 dieną Vinco Kudirkos progimnazijoje įprastines pamokas pakeitė veiklos, skirtos mokinių susipažinimui su įvairiausiose pasaulio vietose išsibarsčiusiomis lietuvių bendruomenėmis. Šios dienos metu buvo siekiama priminti mokiniams, kiek daug skirtingų, tačiau labai pilietiškų lietuvių yra visame pasaulyje.

Pirmųjų dviejų pamokų metu mokiniai žiūrėjo filmus ir laidas, kurios padėjo suprasti, kiek daug mūsų tautiečių gyvena įvairiausiose pasaulio šalyse, kaip jiems pavyksta išlaikyti savo identitetą, savitą kultūrą bei pilietiškumą. Trečios pamokos metu mokiniai gamino savo delnų trafaretus, juose jie simboliškai pažymėjo savo giminaičius ir pažystamus, kurie šiuo metu gyvena svetur. Po to visos mokyklos bendruomenė susirinko į šventinę eiseną ir, ratu apkeliavę miesto parką, sugrįžo į mokyklos kiemą, kuriame susmaigstė savo pagamintus delniukus.

Spalvingi mokinių ir mokytojų rankdarbiai, išlikę malonūs šios dienos įspūdžiai dar ilgai šildys visos mokyklos bendruomenės narių širdis ir, žinoma, primins, kad visame pasaulyje gyvena gausybė skirtingų lietuvių, tačiau visus juos vienija vienintelė ir brangiausia gimtinė – Lietuva.