Geocaching  – tai ne tik žaidimas
2019-10-25

Geocaching – tai ne tik žaidimas

Geocaching, kaip mokomasis žaidimas, yra puiki priemonė STEAM aktyviai veiklai plėtoti. Jo metu mokiniai, naudodamiesi geografijos, gamtos mokslų, IT, matematikos žiniomis bei galimybėmis, ieško paslėptų netikrų lobių. Žaidėjai, naudodamiesi vietovės planu, atlieka įvairias mokomąsias užduotis, aktyviai įsitraukia į komandinį darbą, bendradarbiaudami patiria sėkmę.

Su didžiausiu susidomėjimu mūsų mokyklos 6b ir 8a klasės mokiniai bei anglų kalbos mokytoja Gitana Gecienė ir geografijos mokytoja Jūratė Kanišauskienė išbandė šį pilną nuotykių ir žinių žaidimą.

Visų pirma, mokiniai turėjo ištyrinėti parką, padaryti jo žemėlapį, sugalvoti įvairias užduotis, susiskirstyti komandomis, išsirinkti vadovus… Ir tik tuomet galėjo patraukti į parką. Tai buvo puikus iššūkis tiek šeštokam, tiek aštuntokam, nes visos užduotys buvo anglų kalba. Pilni gerų emocijų ir pasitikrinę savo žinias, mokiniai grįžo į klases.

Savo patirtimi api STEAM mokymą mokytojos Gitana ir Jūratė dalinsis konferencijoje, Šiauliuose, kur skaitys pranešimą tema „Geocaching pritaikymas STEAM veiklų kontekste“.