Etninės kultūros diena
2022-10-23

Etninės kultūros diena

Spalio 21 dieną mūsų progimnazijoje vyko Etninės kultūros diena, kurios metu visi 1-8 kl. mokiniai atliko įvairias užduotis, susijusias su etnine kultūra. 5-8 klasių mokiniai piešė ir iliustravo tautinių patiekalų meniu užsieniečiams, dalyvavo protmūšyje apie lietuvių liaudies dainas, varžėsi viktorinoje apie etninę lietuvių kultūrą, vaidino šiurpes, vertė tekstus iš dzūkų ir žemaičių tarmių į bendrinę lietuvių kalbą, vaikščiojo po miesto parką, kuriame atliko orientacines-muzikines užduotis. Mūsų mažieji 1-4 klasių mokinukai susipažino su puodžiaus ir audimo amatais, gamino ąsočius ir juos dekoravo tautodailės raštais, kūrė pasakas pagal pateiktus paveikslėlius, susipažino su kalendorinėmis šventėmis, aiškinosi baltų simbolių prasmes, peržiūrėjo vaidybinį filmą „Eglė žalčių karalienė“, aptarė lietuvių liaudies papročius, liaudiškas dainas ir šokius.

Veiklų gausa maloniai visus nustebino, tad mokiniai vienbalsiai pritarė minčiai, kad tokių dienų tikrai lauks su nekantrumu.