Besimokanti Europa – Radviliškyje
2022-05-24

Besimokanti Europa – Radviliškyje

Gegužę Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko išskirtinis renginys – sulaukta svečių iš užsienio, kuriems mūsų progimnazija organizavo įspūdingą STEAM ir visuminio mokymosi savaitę. Dar  2021 m. rudenį mokykla prisijungė prie Erasmus+ strateginių partnerysčių projekto “Sciencing Europe” („Besimokanti Europa”), kurį koordinuoja David Cordente Mesas iš Cenro rural de inovation (Kuenka, Ispanija). Šio projekto tikslai: skatinti mokyklų bendruomenių atstovus dalyvauti ugdymo procese panaudojant XXI amžiaus inovacijas bei strategijas, sukurti efektyvias mokymo programas, mažinti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių atskirtį. Projekto partneriai jau turėjo penkis susitikimus Ispanijoje, Slovėnijoje, Latvijoje ir Serbijoje. Šeštas susitikimas, gegužės 16–20 dienomis, buvo organizuojamas jau Radviliškyje, V. Kudirkos progimnazijoje.

Į Radviliškį atvyko mokytojų ir mokinių delegacijos iš Slovėnijos, Vokietijos ir po 3 pedagogus iš Latvijos, Ispanijos bei Serbijos. Susitikimo credo – „Besimokanti bendruomenė“! Į svečius atvykę mokiniai visą savaitę gyveno mūsų progimnazijos bendruomenės narių šeimose, kartu su naujaisiais bendramoksliais ne tik kartu ėjo į mokyklą, bet ir turėjo galimybę abipusiai susipažinti su skirtingų šalių kasdienybe ir gyvenimo būdu. Renginių metu siekta akcentuoti vietinės bendruomenės – jaunimo centrų, socialinių parterių – turinčių įtakos ugdymo kokybei, tamprų bendradarbiavimą. Vykdytos atviros pamokos ir užsiėmimai su ATC „Jaunimo erdve“. Didelė dalis mokymosi veiklų neapsiribojo tradicinėmis mokyklos sienomis, vykdant veiklas siekta atskleisti, kaip bendradarbiaujant su mokyklos socialiniais partneriais mokymosi procese išnaudoti skirtingas aplinkas ugdyti įvairių poreikių mokinius.

Eibariškių parke mokiniai mokėsi gamtą pažinti garsais ir vaizdais, už projekto lėšas įsigytoje naujojoje Kudirkos „Žaliojoje laboratorijoje“ tyrinėjo  Lietuvoje augančius augalus, technologijų namelyje dekoravo pirkinių krepšelius, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos  STEAM centre dalyvavo edukacijoje „Garso ir vaizdo mikrovaldiklių programavimas“, kartu su mokytojais lankėsi „Rūtos“ saldainių fabrike, molio lipdybos paslapčių mokėsi Pakruojo dvare. Taigi iš Kudirkos progimnazijos išsivežė visą šūsnį neišdildomų įspūdžių! Veikloms buvo naudojami ir už Erasmus+ projekto “Sciencing Europe” lėšas įsigyti ir mūsų mokinių jau pamėgti 3D pieštukai, 360 laipsnių filmuojanti kamera.

Įtraukiančios veiklos organizuotos ir iš užsienio atvykusiems mokytojams. Kudirkos progimnazijoje mokytojai stebėjo ir mokėsi organizuoti pamokas naudojant 3D pieštukus, su jais kūrė mandalas.  Delegacija dalyvavo Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos STEAM centre vykusiame seminare apie skaitmeninių STEAM užduočių kūrimą, patys kūrė metodinę medžiagą, kurią visos šalys narės įsipareigojo praktiškai įgyvendinti savo mokyklose, taip pat STEAM centre dalyvavo edukacijoje „Kūno odos priežiūros kosmetikos gamyba“.

Įvairiapusiškos, visuminį ir STEAM mokymo organizavimo principus atskleidžiančios užduotys visiems projekte dalyvavusiems mokiniams, mokytojams suteikė tikrų tikriausią mokymosi malonumą. Sveikindamas miesto svečius Radviliškio rajono savivaldybės meras V. Simelis džiaugėsi, kad progimnazijos socialinių partnerių ir visos mūsų mokyklos bendruomenės dėka pavyko visapusiškai įgyvendinti susitikimo credo „Besimokanti bendruomenė“ ir įgyvendinti mokyklos be sienų viziją.