Kudirkaičių veikla

Kudirkaičių veikla vykdoma mokykloje nuo  2002 metų rugsėjo  mėnesio. Mokiniai vyksta į įvairias ekskursijas, kur plečiamos etnokultūrinės žinios, lankomos istorinės vietos, susitikimai su įžymiais žmonėmis.

Būrelio metu susipažįstama su Vinco Kudirkos ir kitų didžiavyrių gyvenimu, kūryba, visuomenine veikla. Siekiama ugdyti dvasiškai turtingą asmenybę, patriotą, atsidavusį tėvynei Lietuvai, skleisti Vinco Kudirkos idėjas. Ugdyti mokinių meilę tėviškei, gimtajai žemei, savai kalbai.

Tradicija tapo kasmet Vėlinių išvakarėse tvarkyti miesto senąsias kapines: rinkti šiukšles, grėbti lapus, ravėti žoles.

Kudirkaičiai nuolat bendrauja su Radviliškio Vaikų globos namais „Nykštukas“ auklėtiniais: organizuoja įvairias sportines varžybas, išvykas į gamtą, susitikimus.

Bendradarbiaujame su kitomis Lietuvos Vinco Kudirkos vardo mokyklų Kudirkaičiais. Ypač glaudžius ryšius palaikome su Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazija – kartu keliaujame, organizuojame įvairius renginius.

Kudirkaičiai bendradarbiauja su RPBSPC, noriai lanko senelius, vienišus žmones – padeda jiems atlikti smulkius darbelius.

Kudirkaičiai dalyvavo savanorystės projekto „Tapk“ programos „Tu ir aš – kartu mes galia“ veikloje.

Kartu su Radviliškio miesto  ir rajono projekte dalyvavusiomis mokyklomis organizavo labdaros akciją – koncertą, skirtą Klaipėdos Šv. Pranciškaus onkologijos centro statybai paremti.

Radviliškio Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos Kudirkaičiai yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį su Radviliškio rajono vaikų globos namų „Nykštukas“ auklėtiniais. Šalys įsipareigojo vykdyti socialinių darbuotojų ir globotinių bendradarbiavimo programas, bendrus projektus, bendradarbiauti organizuojant įvairius renginius.

Kudirkaičiai dalyvavo respublikinėje socialinių įgūdžių ir teisinių žinių popietėje - konkurse „Baltoji pirštinė“ Mažeikių  Sodų vidurinėje mokykloje.

Dalyvavo Kauno įgulos karininkų ramovėje vykusiame respublikiniame Kudirkaičių spiečiuje, skirtame organizacijos veiklos 25-mečiui paminėti. Susitiko su garbingais svečiais, LR Seimo nare Agne Bilotaite.

,,Ir šviesa, ir tiesa Mūs žingsnius telydi"

sviesa1.jpg  sviesa3.jpg  sviesa4.jpg  sviesa5.jpg  inos.jpg