2018-10-31

Rudenišką spalio 26–osios rytą V. Kudirkos progimnazijos mokiniai skubėjo į mokyklą vedini smalsumo. Ir iš tiesų diena mokykloje buvo išskirtinė. Progimnazijos mažieji pradinukai jau nuo ryto buvo pasipuošę helovino šventės personažais.

Progimnazijos 6–okai taip pat turėjo galimybę nustebinti kitus savo kūrybiškumu ir gebėjimu visus išgąsdinti šiurpiomis istorijomis bei pačių sukurtais baisiais, bet labai skaniais patiekalais: bananiniu kerštu, velnio letena ir laimės akimi. Progimanazijos mokytojai irgi neatsiliko nuo mokinukų, jie į Helovino šventę atvyko su vakaro tematiką atitinkančiais kostiumais. Čia gausu buvo atstovų iš mirusiųjų pasaulio, siaubo filmų personažų, mūsų kultūrai gerai pažįstamų velnių, giltinių ir daugelio kitų.

Visų ilgai lauktas tamsiausias vakaras pagaliau atėjo. Atvykusiųjų akis prikaustė prie mokyklos durų esanti didelė pačių mokinukų, mokytojų ir tėvelių kurta moliūgų paroda. Tiems, kurie namuose pamiršo ar tiesiog neturėjo galimybės apsirengti vienu ar kitų šventės personažu, mokyklos foje laukė kudirkaičių būrelio mokiniai, pasiruošę kiekvieną paversti ypatingu helovino vakaro herojumi. Progimnazijos aktų salėje visų laukė mokyklos aktyvistai, kurie ir organizavo vakaro linksmybes. Tad pirmiausia susirinkusieji stebėjo aktyvistų paruoštą numerį iš siaubo filmo. Vėliau visų klasių atstovai gavo ypatingą laišką su prašymu paruošti modelį iš pateikto siaubo filmo. Po pertraukos į salę sugužėjo daugybė modelių,aprengtų įspūdingais kostiumais. Po modelių pristatymo laukė viktorina. Viktorinos metu visi turėjo progą įrodyti savo pranašumą siaubo filmų žinovų srityje. Tamsiausias vakaras artėjo prie pabaigos, visi herojai nekantriai laukė diskotekos. Diskoteka taip pat nebuvo tradicinė, čia galėjai pašokti ir su Adamsų šeimynėlės nariu, su vampyru, šikšnosparniu, giltine ar kitu personažu. Ir kas gali pasiginčyti, kad tai ne stebuklingas siaubų vakaras.

Prabėgus siautulingam vakarui, mokiniai išskubėjo namo kupini įvairiausių minčių ir idėjų Helovino šventę pratęsti namie. Visus iš mokyklos išlydėjo ta pati dekoruotų moliūgų paroda, kurią stebėjo visi praeiviai. Tad noriu padėkoti visiems prisidėjusiems prie šios šventės. Tik visi kartu mes galime daug arba viską.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Erika Liukienė

Helovynas 1   Helovynas 2