2018-10-29

Pačius pirmuosius etiketo pagrindus įgyjame šeimoje. Pirmieji etiketo mokytojai mums visuomet yra tėvai, ir jų pamokos labai svarbios. Tačiau būtina nepamiršti, kad gero tono pagrindus mes tobuliname ir mokykloje. Vidinis žmogaus pasaulis, jo intelektas, protas ir jausmai atsispindi jo išorėje, akyse, laikysenoje, veido bruožuose, o turtingą pasaulį atitinka kiekvieno iš mūsų elgesio kultūra.

Mokyklos bendruomenei iškilo klausimas, ar mūsų progimnazijos mokiniai laikosi elgesio taisyklių?

Mokyklos pirmokai šią dieną taip pat sprendė kryžiažodį, kuris padėjo atskleisti, kad žodis ,,etiketas“ yra kilęs iš prancūzų kalbos. Mokiniams reikėjo atlikti daug praktinių užduočių: klasėje paserviruoti stalą, pademonstruoti, kaip teisingai naudoti stalo įrankius, sulankstyti servetėles ir tinkamai jas naudoti .Labiausiai mokiniams patiko praktinė užsiėmimo dalis. Jie gėrė arbatą, vaišino draugus močiutės keptu pyragu ir mamos gamintais sveikuolių sumuštiniais.

Etiketo dienos metu antrų klasių mokiniai žiūrėdami filmukus ir vaidindami įvairias situacijas pakartojo, kaip priimti komplimentus, kaip juos sakyti. Įgijo žinių apie konkrečioms progoms tinkančią aprangą. Smagu buvo prisiminti įvairius pasveikinimo ir atsisveikinimo mandagumo frazes bei kreipinius. Mokinukai praktiškai mokėsi ir gerų manierų prie stalo, sužinojo kaip elgtis svečiuose.

Trečiųjų klasių mokiniai etiketo dieną apsilankė Radviliškio Viešojoje bibliotekoje. Bibliotekos darbuotojos parodė lėlių spektaklį, kurio veikėjai peliukai pamokė etiketo bibliotekoje taisyklių. Bibliotekininkė Nijolė mokė etiketo svečiuose, gatvėje, viešajame transporte, priminė apie kultūringus tarpusavio santykius šeimoje ir mokykloje. Dėkojame bibliotekos darbuotojoms už tai, kad priminė mokinukams žinomas mandagaus elgesio taisykles ir išmokė naujų, o jei užmiršime ar norėsime žinoti daugiau – dabar žinome, kokiose knygose galime paskaityti apie mandagų elgesį.

Na, o priešmokyklinukai ir ketvirtokai apsilankė restorane Central Hotel, Viktorija Savickė mus gražiai pasitiko ir supažindino kaip reikia elgtis prie stalo, kaip jį serviruoti . Ketvirtokai berniukai mokėsi džentelmenų etiketo: padėti mergaitėms nusivilkti paltą ir patys pabandė serviruoti stalą. O priešmokyklinukai įtvirtinę savo žinias nuskubėjo klausytis paskaitos apie asmens higieną, kurią vedė visuomenės sveikatos slaugytoja Birutė Jučienė, po to mažieji mokinukai žiūrėjo filmą ,,Baltprausys“. Diena neabejotinai buvo šventiška ir linksma.

5–8 klasių mokiniai žiūrėjo filmukus apie mandagų elgesį, gebėjimą pasisveikinti, kalbos kultūrą, elgesį viešosiose vietose ir kelionėse, o vėliau diskutavo apie savo ir aplinkinių teisę išsakyti savo nuomonę.

Mokyklos aktų salėje moksleiviai vaidino savo pasirinktas situacijas. Puikias etiketo žinias vaidybinėse situacijose pristatė penktokai. Visus sužavėjo 5a klasės pristatytas vaidinimas apie bendravimą su bendraamžiais, 5b - išvyka į gamtą ir 5c – gražus elgesys kavinėje. Nuo jų neatsiliko šeštokai, septintokai ir aštuntokai.

Džiaugiamės, kad mokykloje vyko Etiketo diena. Juk etiketo taisyklių laikymasis – kiekvieno kultūringo žmogaus bruožas.

Jovita Brunienė ir progimnazijos pradinių klasių mokytojos

Etiketas 1   Etiketas 2

Etiketas 3   Etiketas 4